Vše pro pořadatele a média

Kdyby vám tu cokoliv chybělo napište prosím Rubymu na petr.rubas@gmail.com. Díky moc!

 

Playlist

Náš obvyklý playlist si klidně stahněte, hrajeme ho skoro pořád stejný :)

playlist

 

 

O kapele

Folk-reggae-punkové duo ve složení Filip „Vasilděda“ Novák (kytara, akordeon, zpěv) a Petr „Ruby“ Rubáš (perkuse, zpěv) je novým objevem hudební scény. Nápadité, trefné a vtipné texty, neotřelé a přitom chytlavé melodie, k tomu střídmá instrumentace, zároveň zajímavé aranže – to vše je Vasilův Rubáš. Stylovou nezařaditelností a zároveň otevřeností a dravostí dokáže Vasilův Rubáš zaujmout jak folkové publikum (1. cena v rámci Mezinárodní Porty 2012), tak i festivalové diváky na punkovém festivalu.

 

Vasilův Rubáš je hudební skupina, která vystupuje od roku 2003 původně na pražské scéně a do širšího povědomí vešla jako vítěz Mezinárodní interpretační soutěže Porta v Ústí nad Labem v roce 2012. Přestože jde o folkovou soutěž, kapela inklinuje k široké škále stylů, např. reggae, ska, punk.

První polovinu dua tvoří Filip Vasilděda Novák, který také vystupuje s kapelou Basta Fidel a prošel řadou dalších (Banditos,Bůhví, Parajazz). Je autorem převážné většiny písní a kromě zpěvu obsluhuje akordeon a akustickou kytaru.

Druhou polovinou dvojice je Petr Ruby Rubáš, který je známý také jako herec divadla Esence, ale vystupoval například se souborem renesanční hudby Musica ad tabulam, nebo s punkovou kapelou Debilní název. Ve Vasilově Rubáši kromě zpěvu a zvukových efektů obsluhuje především djembe.

Konec světa

Album bylo nahráno ve studiu All Senses Štěpána Škocha pod vydavatelstvím 100Promotion (Sto zvířat, Švihadlo, Vadimír Mišík...). Na nahrávce se kromě členů dua (Vasildědy a Rubyho) podílel významnou měrou také hudební režisér a multiinstrumentalista Karel Šváb (ten je známý též svojí prací pro Sto zvířat, kde působí jako zvukař a také autor několika skladeb). Album obsahuje 14 skladeb z autorské dílny Filipa Nováka + 1 bonusový track Petra Rubáše. CD vyšlo na konci listopadu 2012 a křest alba Konec světa proběhl v den předpovídaného konce světa, tedy 21. 12. 2012 v Paláci Akropolis.

Diskografie

  • 2011 – Poslední koncert (živé demo)
  • 2012 – Konec světa

Plakáty pdf

plakat VR univerzalní plakat VR univerzalní 2