Pro pořadatele

VŠE PRO POŘADATELE A MÉDIA

Kdyby vám tu cokoliv chybělo napište prosím. Díky moc! 
posta@vasiluv-rubas.cz

To důležité:

Fotky, plakáty, playlist, logo, covery alb najdete zde na Google drive

PLAKÁT

Tohle je aktuální plakát, který používáme. Datum a místo možno dopsat do horního trojúhelníku.
PDFTIFF (104 MB)
"ZKUŠEBNU MÁME V ATOMOVÉM KRYTU"
novinky.cz
6. 1. 2020, 15:53
Lenka Hloušková
Jeden z nich má teď blízko k byznysu, druhý k informačním technologiím. Dohromady tvoří Filip Vasilděda Novák a Petr Ruby Rubáš hudební duo Vasilův Rubáš. Před osmi lety vyhráli Portu a od té doby patří ke stálicím alternativních hudebních festivalů. Zahráli si ovšem také na velkých akcích: Rock for People a Colours of Ostrava...

celý článek

o kapele

Kapela Vasilův Rubáš začala vystupovat na pražské scéně v roce 2003. Do širšího povědomí se dostala díky vítězství v Mezinárodní interpretační soutěži Porta v roce 2012, od té doby patří ke stálicím alternativních hudebních festivalů.

Vystoupila ale také i na velkých akcích, jako je Rock for People nebo Colours of Ostrava. Inklinuje k široké škále stylů, od folku až po punk. Jeden z členů má blízko k byznysu a reklamě, druhý k informačním technologiím. Dohromady tvoří folk-reggae-punkové duo, které je kromě svých vtipných textů a melodií známo i svým komickým vystupováním. Filip „Vasilděda“ Novák je autorem převážné většiny písní a kromě zpěvu hraje na akordeon a akustickou kytaru. Petr „Ruby“ Rubáš kromě zpěvu a zvukových efektů ovládá hru na tradiční africké bubny djembe, vystupoval ale i se souborem renesanční hudby. Zajímavostí je, že zkušebnu má Vasilův Rubáš v atomovém krytu, v činžovním domě v pražských Holešovicích. Chytlavé a nápadité songy, střídmá instrumentace, neotřelé aranže, dravost a otevřenost. To je Vasilův Rubáš, který dokáže nadchnout fanoušky folku i diváky na punkovém festivalu.


DISKOGRAFIE
2011 – Poslední koncert (živé demo)
2012 – Konec světa
2014 - Singl Maliny
2016 - Nebyl, ale
2017 - Singl Hipsterský byt
2018 - Singl Nadstandard

promo foto 

by Tereza jirásková @fotoTEJhi-res na google drive